משכנתא לכל מטרה

מהי משכנתא לכל מטרה?

 

משכנתא לכל מטרה מאפשרת למי שבבעלותו נכס לקבל הלוואה בתנאי משכנתא – הלוואה אשר אפשר לפרוס על פני תקופה ארוכה כך שהתשלום החודשי קטן יותר, ובריביות נמוכות יחסית להלוואות בנקאיות וחוץ בנקאיות אחרות. הנכס שלכם משמש כערובה לבנק ולכן תנאי ההלוואה נוחים יותר. ניתן לקחת משכנתא לכל מטרה גם אם כבר קיימת משכנתא קודמת על הנכס.

מה היתרונות?

 

ריבית נמוכה בהרבה מהריבית שמשלמים בבנק מסחרי לאותה מטרה – מאחר והנכס שבבעלותכם משמש כערובה והלוואה זו נחשבת לבעלת סיכון נמוך יותר עבור הבנק, הדבר מתבטא בגובה הריבית אותה תשלמו על ההלוואה. אמנם הריביות במשכנתא לכל מטרה גבוהות יותר מאשר במשכנתא לרכישת נכס, אך הן נמוכות משמעותית ביחס להלוואה רגילה בה גובה הריבית משקף את הסיכון שיש לבנק עבור אשראי מסוג זה.
ניתן לקבל סכומי הלוואה גבוהים יחסית, עד מאות אלפי שקלים, וזאת בכפוף לשווי הנכס שבבעלותכם, יכולת ההחזר וגורמים נוספים.
ניתן לפרוס את ההלוואה על פני תקופה ארוכה, כמו משכנתא, מה שיביא להחזר חודשי סביר המאפשר מרווח נשימה לניהול אורח חיים.
. בד”כ אין צורך בחתימת ערבים או שעבודים נוספים (כגון קופות גמל) שכן הנכס שברשותכם מהווה ערובה מספקת.

בדומה למשכנתא רגילה על הלווה לציין מהי מטרת ההלוואה ולהציג התנהלות פיננסית ויכולת החזר שיעמדו בדרישת הבנק.
ניתן לקבל משכנתא מסוג זה עבור מגוון רחב של מטרות כגון שיפוץ וחידוש הבית, כיסוי הלוואות, רכישת רכב, אירוע משפחתי , לימודים גבוהים, רכישת נדל”ן ועוד.

תהליך לקיחת משכנתא לכל מטרה הינו דומה ללקיחת משכנתא רגילה אך הכסף יכנס ישר לחשבונכם, להבדיל ממשכנתא לרכישת דירה בה הבנק מעביר את הכסף ישירות לידי המוכרים.
כמו כן משכנתא לכל מטרה מתאימה גם לבעלי משכנתא קיימת, בכפוף לקריטריונים השונים של הבנקים, כאשר לרוב ניתן לקבל עד 60% משווי הנכס כולל המשכנתא הקיימת.

כמו במשכנתא רגילה כך גם במשכנתא לכל מטרה – תמיד חשוב להתייעץ עם מומחה אשר משמש כמתווך בלתי תלוי, אשר אינו קשור לאף גוף מלווה, המייצג אתכם ופועל כאשר רק האינטרס שלכם עומד לנגד עיניו. היועץ ישמור עליכם מלהסתבך בעסקה שאינה מתאימה למידותיכם, ישמש כמתווך במשא ומתן על גובה הריביות והחשוב מכל – יחסוך לכם זמן, אנרגיה והרבה כסף.